Czapki z nadrukiem w marketingu sieci sklepów odzieżowych

Posted on

Czapki z nadrukiem

Czapki z nadrukiem

W dzisiejszych czasach jednym z najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych działań w marketingu i reklamie większości dużych przedsiębiorstw jest dystrybucja gadżetów reklamowych. Gadżety te są bardzo rozmaite, co jest podstawową ich zaletą, ponadto także posiadają najczęściej interesujący wygląd i wiele innych walorów i dodatków, podnoszących znacznie ich ogólną atrakcyjność z punktu widzenia potencjalnych klientów firm (do których przecież reklama jest skierowana), jak i samych reklamodawców. Owa różnorodność gadżetów reklamowych, o której mowa, powoduje, że firma, która je emituje, może swobodnie wybrać gadżet najlepiej odpowiadający przedsiębranej kampanii reklamowej oraz dopasować do niego ewentualne dodatki. Oczywiście stać na to głównie duże firmy, jak np. sieci sklepów odzieżowych.

Dobrą egzemplifikacją prezentującą powyższy temat mogą być czapki z nadrukiem promującym takie sklepy. Branża, o której mowa, przeżywa okres intensywnego nasilenia się konkurencji. A to dla samych sklepów jest wyzwanie: im większa konkurencja, tym większa konieczność reklamowania się. Jak do tego wykorzystać owe czapki?

Dochodząc w ten sposób do dystrybucji, należy stwierdzić, że rozdawanie ich jako darmowych podarunków to najlepsza z metod. Rozdawanie przechodniom na ulicach i w innych miejscach to metoda niezwykle popularna. A skoro tak, to trzeba wprowadzić element innowacyjności, o czym mowa wyżej. I tym elementem mogą być właśnie omawiane gadżety. Dlaczego? Czapki z nadrukiem są bowiem bardzo atrakcyjne wizualnie. Posiadają nadruki, które charakteryzują się tym, że są odpowiednio wyeksponowany, ponieważ tylko i wyłącznie wówczas jest możliwość odpowiednio silnej promocji. Czapki takie muszą być widoczne z daleka, muszą także odpowiednio mocno oddziaływać na potencjalnych klientów. Ponadto też nadruki mogą nosić hasła reklamowe lub inne treści, promujące sklep odzieżowy w sposób bardziej dosłowny. Dla dodania atrakcyjności mogą być to także motywy graficzne.

czapki z nadrukiem mogą być wreszcie rozdawane na terenie samego sklepu. Wówczas osoba odwiedzająca sklep otrzymuje podarunek. Czasem otrzymanie podarunku może być uzależnione od kwoty, którą osoba wyda na zakupy, albo od kupna konkretnego produktu objętego promocją.

Tags: , ,